Jumper

Klíčová slova: Jumper, Hayden Christensen, Rachel Bilson
Rubrika: Video a Film
JUMPER

45/100

Mladý David Rice (Hayden Christensen) při jedné nehodě zjistí, že je schopen se teleportovat na libovolná místa tohoto světa. Protože jeho dosavadní život není nikterak růžový, rozhodne se odejít z domu a zcela změnit svůj život. Díky své nové schopnosti si obstará peníze v bance nelegálním způsobem a tak trochu na sebe přitáhne pozornost "těch druhých". Jeho život se ubírá celkem skvěle a David žije dlouho v domnění že je jediný na světě kdo podobné vlastnosti má. Trápí ho však, že v den odchodu také opustil svoji jedinou lásku Millie (Rachel Bilson). Ve chvíli kdy se rozhodne znova s Millie dát dohromady se objevují Paladinové, kteří chtějí Davida za každou cenu zabít. Do hry vstupuje další "skokan" který Davidovy poodkryje, jak to na tom světe chodí.

Rychlá, místy hodně nepřehledná akce, která má k dokonalému příběhu daleko. Proč? Protože o příběh se zde vlastně nedá ani hovořit. Od začátku se velmi jednoduše dovtípíte, jak to všechno bude pokračovat, respektive jak to vlastně dopadne. Zvratů minimum a ty dva vážnější, které ve filmu jsou, přijdou tak rychle že se nemáte ani s čím vyrovnávat. Uprostřed filmu je opravdu nudná pasáž, u které jsem fakt nevěděl, jestli si nemám "odskočit" někam na pivo. Jediné na co se dá alespoň trochu koukat, jsou pěkné vizuální efekty. Bohužel díky rychlosti jakým se střídají, nemáte moc času si to nevychutnat. Kladně se dá hodnotit ještě nápad. Je zajímavé popustit uzdu své fantazii a konfrontovat s filmem, jak by se podobné vlastnosti dali využít (resp. zneužít).

Celkově tento film však řadím spíše k podprůměrným kouskům. Hodnocení 45 je víc než dostačující a vytahuje to hlavně vizuální stránka a scifi nápad.

Odkazy a zdroje:
[1] CSFD http://www.csfd.cz/film/224196-jumper/
[2] IMDb http://www.imdb.com/title/tt0489099/

Autor: Jiří Provazník
Datum vydání: 22.03.2008 | Zobrazeno: 6222
Permanentní odkaz: Jumper

Komentáře (1)
chysta se pokracovaniII???? jumper 2?
Autor:479862366
Přidej vlastní komentář:
Následující (běžně neviditelná) pole slouží pro vnitřní identifikaci systému. Pokud je vyplníte nebude možné váš požadavek na straně serveru zpracovat:
URL:
contents:
Website:
Pro odeslání vašeho komentáře použijte tlačítko "Odeslat". Toto tlačítko nepoužívejte:

Následující položky je vhodné vyplnit:
Jméno :
Email :
Web :
Místo :
Hodnocení:
Hodnocení jako pomocí hvězdiček
1/5= nejhorší, 5/5=nejlepší