Novinky v sekci programování (DELPHI, PHP, Javascript ...)

WebBlog a novinky

Jak jste si již zajisté všimli, změnilo se částečně zobrazení novinek. Původní novinky tu ještě zůstávají, ale do budoucna přijdou také odstranit.
Aktuální dění a rychlé zprávy nyní najdete hlavně na mém blogu na adrese http://provaznik-jp.blogspot.com/ . Ty „hodnotnější“ články s déle trvajícím obsahem najdete také v sekci „Články“.
V tomto týdnu se tam jako první dostal článek „Aktualizace Windows vytíží PC na 99%“, který popisuje jak vyřešit problém s aktualizační službou. Druhým článkem, který si zasloužil uložení v sekci „Články“ je popis implementace knihovny „scriptaculous-js“ pro java-script efekty .
Pokud používáte nějakou RSS čtečku, jistě vám neuniklo, že na články je nyní nově založen RSS kanál. Odkaz na něj najdete vždy ve spodní části stránky. Odkaz se vždy směrován na adresu http://www.provaz.cz/sector02/clanky_rss.php . V tomto týdnu prodělal RSS kanál ještě několik malých změn a hlavně byla opravena chyba s filtrováním článků.

Stránky dále probíhají transformací na novější typ zobrazení i trochu jiné pojetí stránek. Prosím v případě nějakých problému o trochu shovívavosti a předem se omlouvám za způsobené problémy.

Autor: Jiří Provazník | Vydáno: 04.02.2008 | Rubrika: Internet | Zobrazeno: 7611 | Komentářů: 0

Pokud sháníte pro své webové prezentace nějaký trochu vylepšený editor textu, vřele můžu doporučit FCKeditor. Nedavno (11.1.2008) vyšla jeho další verze tentokrát s označením 2.5.1. Kromě klasického formátování textu (size, color, style, bold, italic, alignment, indentation, bullets list, tec) zvládne tento editor i práci s tabulkami. Pozadu není ani funkcionalita umožňující plně napojit uploadování obrázků na váš server a vlastní úprava uživatelských lišt.

Kompletní možnosti tohoto free editoru pro vaše webovské stránky najdete na adrese http://www.fckeditor.net/ . Pokud nevěříte, co všechno tento editor dovede, doporučuji vyzkoušet následující demíčko http://www.fckeditor.net/demo .

Autor: Jiří Provazník | Vydáno: 14.01.2008 | Rubrika: Audio | Zobrazeno: 8079 | Komentářů: 0

Pokud jste nestihli nějakou přednášku z poslední TechNet konference od Microsoft, nic se neděje. V rámci TechNet IT’s Showtime jsou k dispozici videozáznamy z celé této akce. Najdete zde tedy například přednášky Windows Server 2008, Windows Vista – bořiči mýtů, Ucelená firemní komunikace a další. To vše je prozatím k dispozici na stránkách
http://www.microsoft.com/cze/technet/itsshowtime/result_search.aspx?event=81&x=27&y=7
Připravte se však na to, že TechNet IT’s Showtime zanedlouho změní svůj kabát a přejmenuje se na TechNet Spotliht. Microsoft slibuje, že na novém serveru pak budete moci najít videa i ke stažení a záznamy budete moci najít i v různých formátech (a to i pro mobilní zařízení). Pro přihlášení nezapomeňte, že budete potřebovat svoje Live ID a bohužel i potvrzení profilu.

Autor: Jiří Provazník | Vydáno: 06.01.2008 | Rubrika: Audio | Zobrazeno: 7456 | Komentářů: 0

PlivníkJako každý nový rok ani letos jsem si nenechal ujít možnost testovat některé menší kusy zábavné pyrotechniky.

Za nejzdařilejší považuji 16ti ranný kompakt PLIVNÍK. Přesto že šlo o malý kompakt, výsledný efekt byl lepší než u některých větších modelů.

Naproti tomu fontány, které jsem letos pořídil SHER a SUPERVOLCANO byly ve své třídě pod úroveň. Za jedinou zdařilou fontánu mohu považovat VULKAN X (stříbrný vulkán - TOXIC FIRE VOLCANO – P4280) od dovozce PANTA PYROTECHNIKA.

U dalších typů zábavné pyrotechniky jsem použil osvědčených typů, takže výsledek byl super. Doufám, že i vy ostatní jste si užili nového roku s pyrotechnikou v pohodě a s novými dobrými zkušenostmi.

Autor: Jiří Provazník | Vydáno: 02.01.2008 | Rubrika: Ostatní | Zobrazeno: 7955 | Komentářů: 0

Dne 24.12.2007 byla vypuštěna novější verze oblíbeného programu STRONG DC++. Bohužel přesto že vývojáři uvádí že došlo k opravě mnoha pádů, mě osobně padá tato verze několikanásobně vícekrát než verze předchozí. Proto radím všem. S přechodem na novější verzi ještě vyčkejte!

Jinak na stránkách http://strongdc.sourceforge.net/ se dozvíte více o tomto programu i o novinkách v poslední verzi.

Autor: Jiří Provazník | Vydáno: 29.12.2007 | Rubrika: Software | Zobrazeno: 8590 | Komentářů: 0


Novinky-mini
07.09.2007 

Jeden ze čtenářů mě nedávno požádal o radu, zda nevím jak převést formát TFileTime na formát TDateTime. Následující funkce FileTime2DateTime to tedy dokáže.

mezera
28.08.2007 

Překlápění webu provaz.cz - sector02 na novější design / funkcionalitu je v plném proudu. Další na řadu přišla sekce programování. Všechny články byly převedeny do nové podoby i do nových úložišť. Pokud by vám něco pře jen chybělo, klidně napište na moji adresu provaz@volny.cz.

mezera
27.08.2007 Pracovat s myší umí každý jen trochu zkušený uživatel PC. Tak proč to také nenaučit Vás. Následující článek "Práce s myší pro pokročilé" Vám poradí jak pomocí DELPHI ovládat myš a to nejen ve vaší aplikaci. Tento článek není zaměřen na klasické zpracování událostí myši na jednotlivých komponentách, ale na přímé ovládání myši pomocí příkazů GetCursorPos, SetCursorPos a Mouse_Event.
mezera
23.08.2007 Následující článek Kódování v PHP Vás rychle seznámí s použitím některý základních kódovacích a dekódovacích algoritmů, které se dají použít v PHP.
mezera
11.08.2007 

V současné době pracuji na zveřejnění čistšího designu na těchto stránkách. Jako první prodělala změnu stránka článků a recenzí. Změna se netýká pouze designu. Změnu prodělá i koncepce stránek, která se bude postupně přibližovat spíše „blogovému“ stylu. Proto budou do článků a recenzí postupně převedeny všechny příklady z programování.

mezera
25.12.2006 Jedna z možností jak udělat webový formulář bezpečnější proti spamu je zveřejnit antispamový kód pomocí obrázku. Na stránkách PHP příkladů přibyl skript, který můžete použít jako vodítko jak takový obrázek s unikátním kódem vygenerovat.
mezera
21.09.2006 První fotografie naší malé Anetky naleznete ..ZDE...
mezera